Холодильник є невід'ємним елементом у будь-якій квартирі чи приватному будинку. Глобально холодильники можна розділити на дві категорії: традиційні та інверторні. Стандартний холодильник утримує температуру шляхом постійного включення та відключення двигуна компресора, що працює на стабільних обертах. Така методика має масу недоліків, таких як досить високий рівень шуму, неефективна витрата електроенергії та збільшений знос компонентів. Саме тому більшість споживачів, які мають таку матеріальну нагоду, роблять вибір у бік інверторних холодильників. Ціна на цей вид холодильників значно вища, проте натомість Ви отримуєте компресор, який працює постійно під тим навантаженням, при якому підтримуватиметься необхідна температура. Рівень шуму, витрата електроенергії та знос значно знижуються, проте зростають вимоги до якості електропостачання. Інверторний компресор більш чутливий до параметрів напруги живлення. Це може стати проблемою з огляду на те, що мережа в нашій країні не може похвалитися високим ступенем стабільності. Тому жителі України все частіше цікавляться тим, який стабілізатор напруги потрібний для холодильника.
Що потрібно знати про стабілізатори напруги
Живлення Вашого холодильника повністю залежатиме від стабілізатора, у зв'язку з чим до його вибору слід підходити відповідально, розібравшись в основних характеристиках та різновидах. Заводити рейтинг стабілізаторів напруги для холодильника немає сенсу, тому що знайти оптимальний прилад для всіх холодильників неможливо - підбирати слід індивідуально виходячи з ціни, особливостей мережі та характеристик споживача.
Перш ніж вибирати стабілізатор напруги, Вам слід визначитися, чи Ви хочете захист для всієї техніки в будинку, або тільки для холодильника. Відповідно, у першому випадку знадобиться набагато потужніша модель, ніж у другому. Потужність надає найбільше впливом геть ціну, оскільки силові компоненти становлять значну частину собівартості стабілізатора. Запас потужності щодо споживача має становити близько 30%. У випадку з інверторним холодильником більше і не потрібно, оскільки двигун працюватиме в постійному режимі на потрібних оборотах, минаючи постійні циклічні запуски, що супроводжуються серйозними пусковими струмами. Як наслідок – стабілізатор напруги не піддаватиметься регулярним навантаженням.
Здійснивши розрахунок потужності, саме час подумати про вид стабілізатора напруги. Від виду залежить спосіб регулювання вихідної напруги, точність та робочий діапазон. Побутові стабілізатори поділяються на три основні категорії: релейні східчасті, електронні східчасті та сервопривідні. Відмінність сервоприводних стабілізаторів напруги від ступінчастих полягає в тому, що вони здійснюють нехай і не найшвидше, але плавне регулювання, коли як ступінчасті працюють швидко, але плавністю похвалитися не можуть. Важко без конкретики сказати, який краще купити стабілізатор напруги для холодильника, проте, судячи з відгуків покупців, найбільшою популярністю користуються ступінчасті електронні моделі. Основною причиною є висока збалансованість стабілізаторів напруги даного виду. Вони здатні підтримувати досить високу точність, працюють беззвучно і можуть похвалитися надійністю через відсутність у конструкції механічних компонентів. Якщо ціна електронного стабілізатора напруги для вас занадто висока, ви можете звернути увагу на релейні аналоги. Вони працюють так само, проте за комутацію щаблів відповідають не напівпровідникові, а релейні ключі. Це дещо знижує надійність приладу, але не скасовує високий рівень захисту обладнання від різких перепадів напруги.
Якщо потрібно забезпечити плавне регулювання напруги з мінімальним відхиленням від номіналу 220В, слід звернути увагу на бюджетні сервопривідні стабілізатори. На жаль, крім середньої швидкодії, їхня конструкція не позбавлена такого мінуса, як наявність шуму при роботі сервомотора. Якщо Ви хочете встановити стабілізатор напруги безпосередньо для інверторного холодильника, то трохи «дзижчий» прилад може дратувати. Ця проблема має два рішення: встановити сервопривідний стабілізатор для всієї квартири або будинку в нежитловому приміщенні, або задуматися про придбання моделі електронного безступінчастого типу. Дані стабілізатори не популярні в побутовій сфері через велику ціну, але вони поєднують оптимальний набір параметрів: плавність, точність, робочий спектр, швидкодія. Іноді це єдиний правильний вибір. Але не для інверторного холодильника, який не є настільки вибагливим до якості електроживлення.
Можна впевнено сказати, що будь-який побутовий стабілізатор напруги забезпечує достатню точність вихідного сигналу, щоб захистити холодильник під час роботи в нестабільній мережі. Головне – розрахувати потужність та підібрати робочий діапазон стабілізації (амплітуда мережевих коливань, яка може бути стабілізована із заявленою точністю без захисного відключення). Ну і, звичайно ж, вибрати такий прилад, який своєю роботою не доставлятиме Вам незручностей.
Резюмуючи, наведемо тези, спираючись на які слід підбирати стабілізатор напруги для холодильника:
- Потужність має бути розрахована якомога точніше. Недолік потужності може обіцяти купу неприємностей, у тому числі вихід силових компонентів стабілізатора з ладу. Сильно що перевищення потужності позначиться на масогабаритних показниках приладу та його ціні.
- Чим ширший робочий діапазон стабілізації – тим краще. Вихід мережної напруги за робочий діапазон не становить небезпеки, однак і приємним це явище не можна назвати через захисне відключення стабілізатора. Таким чином, ймовірність захисного відключення тим менша, чим ширший його робочий діапазон.
- Точність стабілізації не має особливої ролі. Існують дорогі стабілізатори напруги, що пропонують стабілізацію практично без відхилень від 220В. Це чудово для високоточної техніки, проте інверторний холодильник такої не є. Тому точність стає другорядним параметром. Куди краще подумати про робочий діапазон стабілізації.
- Тільки електронні стабілізатори працюють безшумно (хоча й у них джерелом шуму може стати активна система охолодження). Тому релейні та сервопривідні стабілізатори рекомендується встановлювати у нежитлових приміщеннях, коли як електронні не дратуватимуть, перебуваючи навіть на кухні.
Підкажіть будь ласка який стабілізатор потрібен для холодильніка LG Side by side 207?
добрий день.
Стабілізатора на 400-500 Вт вистачить. Наприклад:
https://voltmarket.ua/stabilizatory-napryazheniya/releinye/eleks/antsu500
Підкажіть, який стабілізатор потрібен для холодильника Bosch KGN39VL316. Дякую .
Добрий день.
Якщо холодильник інверторного, то вистачить стабілізатора на 300-500 Вт.
Якщо звичайний, радимо стабілізатор потужність не менше 1500 Вт.