Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Німеччина), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Якої потужності потрібний стабілізатор напруги для комп'ютера?

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 14-02-2023
Рейтинг статті: (3)

Стабілізатор Luxeon

Персональний комп'ютер став ставати поширеним пристроєм у кожній сім'ї ще з початку століття. Через стільки часу мало що змінилося крім того, що деякі десктопні системи віддають перевагу ноутбукам або навіть планшетам. Як би там не було, десктопний ПК - це все ще украй затребуваний пристрій як у побуті, так і в різних сферах діяльності.

Комп'ютер, телевізор і холодильник - це, ймовірно, електроприлади, що найчастіше використовуються в українській родині. Можливо, саме тому вони регулярно виходять з ладу через сильні перепади напруги в електромережі. Саме тому ми розглянемо, чи потрібний стабілізатор напруги для комп'ютера і який стабілізатор у принципі йому підійде.

Дізнатися ціни

Чи безпечна робота ПК у нестабільній мережі

Усі комп'ютери працюють не безпосередньо від мережі, а від блоку живлення. БП формує постійний струм кількох номіналів напруги, які розводяться на материнську плату, процесор, відеокарту, жорсткі диски та іншу периферію. Монітор живиться від окремого зовнішнього або вбудованого блоку живлення.

Імпульсні блоки живлення практично всеїдні. Вони справляються зі своїм завданням навіть при серйозних відхиленнях вхідної напруги і практично при будь-яких спотвореннях його форми, так як у будь-якому випадку напруга випрямлятиметься і знижуватиметься. Як би там не було, навіть для електроніки, що працює від імпульсного блоку живлення, лавиноподібні стрибки напруги небезпечні. Якщо пощастить, спрацює вбудований захист блоку живлення (якщо БП є досить якісним і має гарний захист). Інакше виходить з ладу материнська плата чи інші комплектуючі.

Таким чином, ймовірність виходу комп'ютера з ладу через всеїдний імпульсний блок живлення хоч і вкрай мала, вона є. Тому, можливо, варто задуматися про недорогий пристрій, який дозволить уникнути можливої ​​поломки дорогих комплектуючих.

Вибір стабілізатора для комп'ютера

Одним із ключових параметрів при виборі величезної номенклатури техніки є потужність. Комп'ютерний БП, наприклад, повинен живити всю систему, тому його потужність підбирається відповідно до комплектуючих. Розглянемо, який потужності потрібен стабілізатор напруги комп'ютера.

Як відомо, потужність не можна вибирати впритул, потрібно створювати певний запас, щоб пристрій не працював на межі можливостей і, можливо, для певного потенціалу в майбутньому. Ось, БП для комп'ютера цілком розумно вибирати зі значним запасом, так як він може стати в нагоді в подальшому апгрейді системи або при додаванні додаткових жорстких дисків, вентиляторів та іншої периферії. Таким чином, блок живлення за замовчуванням має запас потужності, що позбавляє необхідності створювати серйозний запас для стабілізатора. Якщо блок живлення обраний правильно, то при повному навантаженні системи він не працюватиме на повну потужність. Тому робити стандартний 30% запас для стабілізатора немає сенсу. Особливо, якщо враховувати, що більшу частину часу про повне навантаження не йдеться.

Так як комп'ютер без монітора - марний пристрій, не варто забувати і про нього. З блоком живлення для монітора абсолютно та сама історія: він підібраний виробником і більше монітор споживати просто не може.

Таким чином, можна підсумувати потужності блоків живлення монітора, системного блоку та іншої периферії, і на цьому все? Не зовсім. Справа в тому, що через специфіку конструкції більшості побутових стабілізаторів, номінальна потужність видається тільки при 220В на вході. Компенсація просадок, наприклад, зменшує максимальну вихідну потужність, оскільки стабілізатори працюють на основі зміни коефіцієнта трансформації автотрансформатора. Таким чином, потрібно вибирати стабілізатор не за номінальною, а за мінімальною потужністю при компенсації, яка зазвичай вказується виробником. Якщо мінімальна потужність відповідає сумі потужностей блоків живлення та периферії, можна не сумніватися, що цього вистачить.

 

Як щодо більш глобального захисту?

Стабілізатор напругиНайчастіше для побутової техніки та електроніки вибираються ступінчасті стабілізатори напруги релейного чи електронного типу. Працюють вони за однаковим принципом, тільки в першому випадку силовими ключами є електромагнітні реле, а в другому напівпровідникові симетричні тиристори. Релейні моделі, як правило, вдвічі чи втричі дешевші за електронні аналоги.

А тепер уявімо, що Ви купили доступний стабілізатор невисокої потужності та від нього підключили комп'ютер. Стабілізатор стоятиме десь поруч, підключаючись до розетки. Електромагнітні реле, що клацають при зміні щаблі стабілізації, можуть дратувати. Релейні стабілізатори не повинні стояти в житловому приміщенні через цю нестачу. Тоді встановити електронний аналог? Можливо, але ціна такого рішення буде значно вищою і тут варто задуматися: може трохи додати та встановити релейний стабілізатор для всієї квартири?

Релейний стабілізатор для дому, скажімо, на 7-9 кВт за ціною буде в середньому в півтора-два рази дорожчим, ніж електронний аналог на кіловат-півтора для одного комп'ютера. Варто розуміти, що, заплативши трохи більше, Ви захистите все обладнання в будинку, сумарна ціна якого буде в рази вищою. Релейний стабілізатор, встановлений у котельні або передпокої квартири не буде Вас турбувати перемиканням ступенів.

Щодо комп'ютера, то окремо для нього варто встановити ДБЖ. Бюджетне лінійно-інтерактивне джерело безперебійного живлення не тільки захистить ПК аналогічно стабілізатору, але й дозволить уникнути неприємних випадків, коли раптове знеструмлення мережі призводить до втрати незбережених даних. І ціна такого рішення для комп'ютера буде нижчою, ніж електронний стабілізатор малої потужності.

Дізнатися ціни

Рейтинг статті: Якої потужності потрібний стабілізатор напруги для комп'ютера?Якої потужності потрібний стабілізатор напруги для комп'ютера?Якої потужності потрібний стабілізатор напруги для комп'ютера?Якої потужності потрібний стабілізатор напруги для комп'ютера?Якої потужності потрібний стабілізатор напруги для комп'ютера? (3)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все