Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Німеччина), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Як вибрати зарядний пристрій для гелевого акумулятора

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 03-02-2023
Рейтинг статті: (896)

Auto Welle

Останні кілька десятків років роль гелевих акумуляторів у житті сучасної людини лише зростала. Причиною є повальний розвиток автономної електроніки, а також затребуваність певних промислових і побутових споживачів навіть у разі відсутності електропостачання.

Під акумуляторами гелевими часто маються на увазі не тільки моделі GEL, але і AGM аналоги. І хоча така класифікація не зовсім вірна, вона вже прижилася у суспільстві. Частково це пов'язано із схожістю конструкції: в одному випадку рідкий електроліт абсорбований скловолоконними прокладками, а в іншому – пористим гелем.

Тягові гелеві акумулятори не вимагають обслуговування протягом усього терміну служби, проте це не означає, що за ними не слід стежити. Зокрема йдеться про контроль рівня заряду. Гелеві акумуляторні батареї досить добре переносять сильні розряди, проте їхній глибокий розряд все одно шкідливий. Тому навіть для батарей, що не обслуговуються, потрібне мінімальне обслуговування у вигляді контролю рівня заряду. Для цього можна використати мультиметр. Беремо в руки щупи, виставляємо прилад на зміну напруги та приставляємо до клем. Якщо йдеться про 12-вольтову АКБ, то небажано допускати її розряд до 10В. Регулярний глибокий розряд призведе до передчасного виходу з ладу батареї. Виявивши на клемах напругу 10В або нижче, слід відключити акумулятор від скутера, системи резервного живлення або іншого споживача, і здійснити його зарядку. При цьому багато користувачів, далекі від електротехнічної сфери, часто цікавляться, як вибрати зарядний пристрій для акумулятора.

Обрати зарядний пристрій

Обираємо якісний ЗП для гелевого акумулятора

Для багатьох питання вибору зарядного пристрою здається очевидним і навіть смішним, проте не кожен мав із цим справу, у зв'язку з чим можуть виникати певні питання. При виборі ЗП часто бувають помилки, що призводять до передчасного старіння акумулятора, тому краще зайвий раз виявити цікавість, ніж часто міняти акумуляторні батареї.

Щоб вибрати зарядний пристрій для гелевої АКБ, необхідно як мінімум дотримуватися таких правил:

  1. Завжди дивіться на напругу заряду, вказану на корпусі акумулятора. На кожен акумулятор наноситься маркування та основні характеристики заряду. Іноді, якщо на корпусі немає даних, необхідні значення можна знайти в офіційному посібнику з експлуатації в Інтернеті. Це вкрай важливо, оскільки напруга зарядки, що рекомендується, для конкретної моделі може значно відрізнятися від усереднених значень, описаних в мережі.
  2. Крім напруги, слід знайти дані про струм заряду. Перевищення максимально допустимого струму призведе до википання електроліту або відшарування гелю наповнювача від електродів. Якщо даних немає, можна розраховувати на стандартне безпечне значення – 10% від ємності акумулятора. Якщо ємність акумулятора становить 100 ампер-годин, струм заряду в 10 ампер буде безпечним.
  3. Ознайомтеся з режимом роботи зарядного пристрою, що цікавить Вас. Кожен зарядний пристрій працює у тому чи іншому режимі. Одні моделі просто подають на клеми акумулятора постійний струм із фіксованою напругою. Інші – змінюють одним режим іншим у процесі заряджання. Вам слід з'ясувати, яка напруга на акумулятор подасть пристрій у різних режимах заряду, щоб у жодному з них не допускати перевищення. Гелеві акумулятори чутливі до цього питання, тому ретельне знайомство з режимами заряджання допоможе забезпечити безпечний заряд і тривалий термін служби акумулятора. Зверніть увагу, що допустима напруга заряду може відрізнятись залежно від режиму роботи АКБ. Наприклад, акумулятор класу GEL Merlion GL121000M8 допускає заряд напругою 13,5-13,8 в буферному режимі роботи, і 14,4-15 в циклічному режимі. Знову ж таки, дані параметри мають бути вказані на корпусі акумуляторної батареї.
Зарядний пристрій

Перелічені вище пункти, особливо щодо режиму роботи, можуть заплутати пересічного покупця. У такому разі найкраще проконсультуватися із фахівцями. Наприклад, менеджери в інтернет-магазині «Вольтмаркет» допоможуть підібрати зарядний пристрій для акумулятора будь-якого типу, враховуючи всі побажання.

Багато зарядних пристроїв розумні і мають у своїй пам'яті безліч режимів, які підбираються автоматично або на основі вибору користувача. Такі прилади ефективні, надійні і значно полегшують вибір, оскільки можливість перемикати режими та параметри заряду задовольнить умови, що пред'являються різними акумуляторами. Захист таких ЗУ настільки високий, що навіть неправильна полярність не завдасть шкоди.

А як зарядити гелевий акумулятор звичайним зарядним пристроєм, який не оснащений мозками? Нічого складного у цьому немає. Достатньо виставити, за наявності такої можливості, напруга, що не перевищує ту, яка вказана на корпусі. Струм, при цьому, не буде вищим від допустимого. Якщо ж у зарядному пристрої є регулювання струму, його можна поставити на рівні 10% від ємності і не турбуватися про википання та інші наслідки. Після цього можна підключати пристрій до клем акумулятора. Двічі переконайтеся в правильній полярності, оскільки помилкове підключення без автоматичного захисту у складі зарядного пристрою може серйозно зашкодити акумулятору. Лише після правильного та надійного підключення до клем можна вмикати зарядний пристрій у розетку. Враховуючи струм, який в ідеалі складає 10% від ємності, заряджання займе близько 10 годин. Бажано не залишати процес заряду без контролю. Тільки розумні зарядні пристрої здатні здійснити безпечний заряд із наступним переходом у режим зберігання. Якщо у Вас звичайний зарядний пристрій або ще гірше кустарний, контролювати заряд потрібно завжди. Особливо якщо Ви заряджаєте акумулятор у домашніх умовах, а не в будь-якому виробничому приміщенні із заліза та бетону.

Рейтинг статті: Як вибрати зарядний пристрій для гелевого акумулятораЯк вибрати зарядний пристрій для гелевого акумулятораЯк вибрати зарядний пристрій для гелевого акумулятораЯк вибрати зарядний пристрій для гелевого акумулятораЯк вибрати зарядний пристрій для гелевого акумулятора (896)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все