Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Німеччина), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Як стабілізатор впливає на показники електролічильника?

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 07-02-2023
Рейтинг статті: (3)

Стабілізатор та лічильник

Електромережі в будь-якому місті України (а може й світу) рано чи пізно стикаються із проблемою нестабільної напруги. Причин цього може бути безліч. Найпоширенішими з них є зростання навантаження на мережу через нове обладнання та об'єкти інфраструктури, а також фізичну дію (урагани, снігопади, пошкодження від рук людини). Внаслідок об'єктивних причин мережна напруга постійно плаває у тому чи іншому діапазоні. Банальний приклад - навіть включення пилососа створює таке просідання в мережі, що освітлення помітно втрачає в яскравості.

Перепади напруги, що постійно мають місце, нас не турбують, тому що їх амплітуда недостатньо висока, щоб пошкодити електрообладнання. Тим не менш, трапляються позаштатні ситуації, коли стрибки досягають небезпечних значень, тому рекомендується встановити стабілізатор напруги, здатний захистити техніку від негативного впливу нестабільного електроживлення.

Вибрати стабілізатор напруги

Причини встановлення вдома стабілізатор

Не буде помилкою вважати, що якщо техніка і так нормально працює - значить захист не потрібний. Тим не менш, коли електроприлад несподівано виходить з ладу, висока ймовірність того, що саме перепади напруги стали причиною цього. Тому якщо Ви хочете, щоб техніка працювала довго та безвідмовно, встановити стабілізатор таки варто. Ринок стабілізаторів різноманітний і пропонує безліч бюджетних споживчих моделей, які з часом себе окуплять за рахунок теоретично тривалішого терміну служби обладнання.

Чи ще є причини встановити стабілізатор? Якщо вивчити простори інтернету, можна знайти чимало рекомендацій встановити цей прилад для економії електроенергії. Автори таких статей намагаються оперувати цифрами та базовими електротехнічними поняттями, що звучить цілком переконливо.

Вище ми вже визначили, що встановлювати захист потрібно, оскільки це дозволить прослужити обладнання довше. Але як стабілізатор впливає на показники електролічильника? Аж раптом це ще один аргумент на користь його встановлення.

Звідки з'явилася теорія про економію

Електролічильник

Якщо спробувати знайти статті про економію за рахунок стабілізатора, можна натрапити на аргументацію щодо електромереж з підвищеною напругою. Нібито знижуючи напругу до 220В за допомогою стабілізатора користувач досягне менших показань електролічильника. Інший аргумент може полягати в тому, що через лічильник проходить, наприклад, 200В, потім цей показник піднімається до 220В за рахунок стабілізатора - користувач отримає певну вигоду.

Найчастіше подібні теорії вигадані для того, щоб у користувача був ще один аргумент купити стабілізатор. Іншими словами, для обману. Так, пристрій забезпечить захист від нестабільного електроживлення, але покупець встановлює його для економії, якої він не отримає.

Чи впливає стабілізатор напруги на лічильник

Отже, яке споживання електрики при використанні стабілізатора напруги? Не будемо довго ходити навкруги: на електролічильник впливу ніякого не виявляється.

Лічильник фіксує потужність, яка виходить із твору напруги та струму (для мережі змінного струму також враховується коефіцієнт потужності. Тому обдурити його коригуванням напруги не вийде.

Якщо стабілізатор коригує просідання (підвищує напругу), впаде струм навантаження. Якщо стабілізатор коригує сплеск (знижує напругу), струм при тому споживанні потужності підвищиться. Тобто працює закон збереження енергії. Але не вся енергія зберігається - частина витрачається стабілізатором на втрати, що становлять, як правило, кілька відсотків.

Таким чином, немає сенсу дурити лічильник. Якщо дивитися на цифри, Ви отримаєте той самий результат за вирахуванням електричних втрат. Але не поспішайте засмучуватись - стабілізатор напруги все-таки може допомогти заощадити, але не обманом лічильника, а за рахунок ефективної роботи обладнання.

Як стабілізатор допомагає заощаджувати

Вище ми вже стосувалися фінансової вигоди придбання стабілізатора напруги. Він дійсно допомагає заощадити як мінімум за рахунок більш тривалого терміну служби побутової техніки та електроніки. Але чи дає економію електроенергії стабілізатор напруги? У низці ситуацій - так.

Ви зможете заощадити небагато чи навіть значну кількість електроенергії за рахунок підвищення ефективності. Ось пара прикладів, які розглядаються найчастіше:

  • При зниженій напрузі мережі електродвигун обертається повільніше, менш ефективно виконуючи своє завдання та споживаючи більше струму;
  • Обладнання, що працює на нагрівання, при зниженій напрузі нагрівається значно повільніше, а значить до досягнення потрібної температури встигає зазнати більше втрат;
  • Холодильне обладнання при зниженій напрузі охолоджує значно повільніше через менш ефективну компресорну роботу. Як результат, замість того, щоб швидко довести температуру до потрібної та вимкнутись, компресор працюватиме куди довше;
  • При зниженій напрузі світло від лампочки набагато тьмяніше, в результаті чого може знадобитися більше включених лампочок для досягнення потрібної освітленості.

Як бачимо, на практиці значна кількість обладнання працює гірше при зниженій напрузі. У такому разі, підвищуючи напругу до нормального значення, стабілізатор забезпечує більш ефективну роботу і природно економить електрику.

Таким чином, стабілізатор напруги для дому, офісу та виробничих приміщень – це не лише забезпечення безпечної роботи електрообладнання, а й потенційна економія за рахунок підвищення його ефективності. Ви заощаджуєте як на електроенергії, що витрачається, так і за рахунок більш тривалого терміну служби обладнання.

Вибрати стабілізатор напруги

Рейтинг статті: Як стабілізатор впливає на показники електролічильника?Як стабілізатор впливає на показники електролічильника?Як стабілізатор впливає на показники електролічильника?Як стабілізатор впливає на показники електролічильника?Як стабілізатор впливає на показники електролічильника? (3)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все