Шалені знижки на європейські акумуляторні батареї EXIDE(Німеччина), 7Stars(Польща), Makelsan(Туреччина) - тільки 10 днів !
UA | RU

Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
Сравнение
Время работы
м. Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів
чекаємо Вас в наших магазинах!
м. Київпроспект Повітрофлотський, 55
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Київпроспект Миру, 6
Пн-Пт: 10:00-19:00, Сб-Вс — выходной
м. Харківпр-т Героїв Харкова 10/12
Пн-Пт: 09:00-16:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Дніпропроспект Б.Хмельницького, 15
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Одесаул. Разумовская, 17
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной
м. Львіввул. Зелена, 53
Пн-Пт: 09:00-18:00, Сб: 10:00-13:00, Вс — выходной

Що таке безперебійник для комп'ютера

Час прочитання: 5 мин
Дата публікації: 27-01-2023
Рейтинг статті: (2)

ДБЖ для комп'ютера

Джерела безперебійного живлення конструктивно можна поділити на кілька типів. Їхня різноманітність пов'язана з тим, що універсальних моделей немає або їх установка невиправдано дорога. Для кожного завдання потрібен підбір безперебійника відповідно до вимог споживача. Якщо споживач є відповідальним і дорогим обладнанням, йому знадобиться професійний ДБЖ. Для побутових завдань вибір знижується на прості моделі з базовими можливостями.

У побуті найчастіше встановлюються ДБЖ для комп'ютера та газового котла. Ми розглянемо, що таке безперебійник для комп'ютера, навіщо він потрібен і як вибирати цей пристрій. Але почнемо, мабуть, із невеликого лікнепу.

Як підібрати дбж під блок живлення

Коротко про типи ДБЖ

Тип джерела безперебійного живлення визначає те, як безперебійник виконує свої завдання і які при цьому видає характеристики. Почнемо опис із флагманів.

Для промислової та професійної техніки використовуються онлайнові безперебійники (on-line). Їх особливістю є чистий синусоїдальний сигнал на виході при будь-яких коливаннях в мережі живлення. Це досягається технологією подвійного перетворення, коли мережна напруга приводиться до еталонного сигналу постійного струму, а потім інвертується в чисту синусоїду. Вартість on-line ДБЖ, особливо моделей високої потужності, кусається. Тому для побутових завдань їх характеристики зайві.

Іншим популярним типом ДБЖ є offline. Тут немає ланки постійного струму та взаємодії з мережевою напругою в принципі. Безперебійник просто контролює номінал напруги та перемикається в автономний режим у разі неприпустимих коливань. Інвертор, який перетворює постійний струм акумуляторів на змінний 220/380В, є одним з головних ціноутворюючих факторів поруч із потужністю, і тут, як правило, він видає чисту синусоїду. Правильність синусоїдального сигналу важлива для таких споживачів, як газові котли, тому off-line ДБЖ найчастіше для них і купується.

Замикають основну трійку типів ДБЖ лінійно-інтерактивні (line-interactive) пристрої. Їхньою відмінністю від off-line є наявність ступінчастого стабілізатора напруги, який активний при роботі від мережі. Інвертор може бути як із правильною вихідною синусоїдою, так і з її апроксимацією. Другий варіант значно дешевше (ціна ДБЖ може бути вдвічі чи втричі нижчою, ніж у аналога з правильною синусоїдою на виході), проте він підійде не для кожного споживача (захист побутових газових котлів виключено).

Транзистори інвертора

Навіщо комп'ютеру потрібен ДБЖ

Незважаючи на те, що зараз електроніка прагне портативності, стаціонарні комп'ютери є практично в кожній родині. Напевно, кожен стикався з ситуацією, коли короткочасне просідання напруги або його короткочасне (буквально на секунду) відсутність призводило до відключення комп'ютера. І добре, якщо при цьому Ви, наприклад, дивилися фільм, а не працювали. Частина роботи може бути втрачена.

Чи можна обійтися без ДБЖ для комп'ютера? Безумовно так. Середній користувач справляється і без нього, проте можна з упевненістю сказати, що кожен втрачав якісь дані або не зміг завершити свої завдання через несподіване відключення. І, як ведеться, це відбувається в самий невідповідний момент. Ноутбук вирішує проблему, однак у разі тривалого знеструмлення мережі і він сяде. Тому наявність недорогого пристрою, який чергуватиме в мережі, якраз до речі.

Яким має бути ДБЖ для комп'ютера

Як працює безперебійник для комп'ютера, залежить від вибраного типу ДБЖ. А який тип вибрати? Потрібно виходити із вимог, які пред'являє комп'ютерна техніка. Кожен ПК та монітор оснащені імпульсним блоком живлення, який досить всеїдний і перетворює вхід 220В навіть з величезними спотвореннями на постійний струм. Це означає, що піклуватися про правильність синусоїдального сигналу не потрібно і підійде джерело безперебійного живлення, яке видає на виході апроксимацію синусоїди. Це значно здешевить захист Вашого комп'ютера.

Потужність підібрати також досить легко. Блоки живлення монітора та системного блоку мають достатню для роботи потужність із деяким запасом. Можна без проблем підібрати ДБЖ, потужність якого складається із суми потужностей БП монітора та комп'ютера. А з огляду на те, що навряд чи хтось у здоровому глузді експлуатуватиме комп'ютер в автономному режимі на повну потужність, можна і тут трохи заощадити. Наприклад, ігровий комп'ютер під навантаженням може споживати 700 Вт, коли при виконанні офісних завдань споживається в рази менше.

Ну і насамкінець поговоримо про автономність безперебійника для комп'ютера. Тут слід врахувати два чинники. Перший - це місце встановлення ДБЖ. Оскільки безперебійник для ПК стоїть десь біля комп'ютерного столу або безпосередньо на ньому, місця для встановлення зовнішніх акумуляторів немає. Другий фактор - це необхідність тривалої автономної роботи. В даному випадку – її відсутність. Найчастіше причиною раптового вимикання комп'ютера є глибокі просідання і короткочасні перебої тривалістю за секунди. Бюджетний безперебійник із вбудованими акумуляторними батареями, у свою чергу, розрахований на 10-15 хвилин автономної роботи, чого більш ніж достатньо не лише для запобігання відключенню при короткочасних перебоях, але й для збереження даних та коректного вимкнення системи у разі тривалих перебоїв електропостачання. Якщо ж у Вас ноутбук, то у разі тривалих перебоїв бюджетний ДБЖ із вбудованими акумуляторами дозволить повністю зарядити його 1-2 рази, що також дуже корисно.

ДБЖ для комп'ютера

Таким чином, ідеальне джерело безперебійного живлення для комп'ютера - це пристрій типу line-interactive з простим інвертором, що видає апроксимацію синусоїди, та вбудованими акумуляторами (як правило, встановлені 1-2 батареї на 7-9Ач). Іншими словами, для комп'ютера підійде будь-який ДБЖ, а значить немає сенсу переплачувати за надлишкові характеристики, коли зі своїм базовим завданням впорається пристрій із бюджетного цінового сегмента.

Безперебійник для комп'ютера не є обов'язковим пристроєм, проте неможливо заперечувати, що це корисний пристрій, який позбавить хоч і рідкісної, але дуже неприємної проблеми раптового відключення мережі живлення. Варто також додати, що джерело безперебійного живлення допомагає захистити комп'ютер від сплеску напруги, перемикаючись в автономний режим не тільки під час глибоких просідань, але і під час стрибків. Це дозволить уникнути неприємних наслідків, які у найкращому разі виливаються у спрацьовування захисту у блоці живлення, а в гіршому – у вихід з ладу материнської плати та інших компонентів.

Як підібрати дбж під блок живлення

Рейтинг статті: Що таке безперебійник для комп'ютераЩо таке безперебійник для комп'ютераЩо таке безперебійник для комп'ютераЩо таке безперебійник для комп'ютераЩо таке безперебійник для комп'ютера (2)

Ваша оцінка:

Залишити відгук / Задати питання
 
Корисні статті на тему
Показати все